Przedszkole nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie

Full Width

Rodzice Kandydatów – zapraszamy do obejrzenia naszego przedszkola! :)
Rodzice Kandydatów – zapraszamy do obejrzenia naszego przedszkola! :)

Szanowni Rodzice Kandydatów do Przedszkola!

W tym roku nie planujemy tzw. „Dnia Otwartego”. W zamian serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu promującego naszą placówkę.

Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje, choćby częściowo, pozwolą zapoznać się z naszym przedszkolem.

Miłego oglądania! I do zobaczenia!

 

Warsztaty muzyczno – teatralne pt. „Zielona Nikola i inne piosenki”
Warsztaty muzyczno – teatralne pt. „Zielona Nikola i inne piosenki”

W czwartek 18.04 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty muzyczno – teatralne z p. Arturem Gotzem – artystą, aktorem, piosenkarzem. Nasz gość opowiadał o różnych bajkowych przedsięwzięciach oraz pokazał dzieciom różne teatralne lalki, wykorzystywane w spektaklach. Zaangażował dzieci do wspólnej zabawy, śpiewania i tańca. Za udział w mini konkursie sprawdzającym wiedzę można było otrzymać płytę z piosenkami, a każde dziecko za uczestnictwo w warsztatach otrzymało pamiątkową naklejkę. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas! 🙂

 

 

Mobilne planetarium
Mobilne planetarium

18 kwietnia w naszym przedszkolu gościło mobilne planetarium. We wnętrzu, na kopule sferycznego namiotu został wyświetlony pokaz astronomiczny. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały Słońce, Księżyc, gwiazdozbiory, planety, galaktykę, a nawet deszcz meteorytów. Ta kosmiczna przygoda była niezwykłą lekcją astronomii, rozbudzającą dziecięce zainteresowania i ciekawość świata.

„Lachowskie granie” – pieśni i tańce z okolic Nowego Sącza
„Lachowskie granie” – pieśni i tańce z okolic Nowego Sącza

12 kwietnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w muzycznym spotkaniu z polskim folklorem. Koncert stanowił doskonałą okazję do poznania tradycji i kultury naszego kraju. Tym razem dzieciom zaprezentowane zostały tańce, śpiew i barwne stroje ludowe Lachów Sądeckich. Skoczna polka Majderka poderwała wszystkie przedszkolaki do tańca i wprawiła w doskonałe humory.

Kiermasz Wielkanocny
Kiermasz Wielkanocny

W minioną środę, 27 marca w naszym przedszkolu odbył się Kiermasz Wielkanocny.

Tego dnia nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu pt. „Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna”. Napłynęło do nas ponad 100 prac dzieci.
Tak duże zaangażowanie jest powodem do dumy i radości.

Autorzy wszystkich ozdób otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wyróżniono również 5 prac, których autorzy otrzymali nagrody specjalne.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za organizację Kiermaszu oraz dofinansowanie nagród i dyplomów.

Dziękujemy również Wam, drodzy Rodzice, za okazane wsparcie i zaangażowanie w życie przedszkola.

Teatr Baniek Mydlanych
Teatr Baniek Mydlanych

25 i 27 marca dzieci z Przedszkola nr 376 uczestniczyły w niesamowitych warsztatach bańkowych. Pokaz iluzji bańki mydlanej prowadziła Pani Maja Chorzępa, która jest międzynarodowym treserem wielkich baniek.

Dzieci zostały wprowadzone w magiczny świat bańki mydlanej oraz poznały podstawy trików iluzji bańki. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć bańki dymne i ogniste, a dzięki specjalnym obręczom hol wypełnił się setkami baniek.

Teatr Baniek Mydlanych dostarczył dzieciom mnóstwo radości i moc niezapomnianych wrażeń.

Standardy Ochrony Dzieci
Standardy Ochrony Dzieci

Drodzy Rodzice,

na stronie internetowej naszego Przedszkola w zakładce „Dla Rodziców” pojawił się nowy dokument o nazwie Standardy Ochrony Dzieci. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z jego treścią. Standardy Ochrony Dzieci to zbiór zasad, które pomagają tworzyć bezpieczne i przyjemne środowisko w naszym Przedszkolu.

W placówce, która spełnia standardy ochrony dzieci:

  • nie pracują osoby mogące zagrażać bezpieczeństwu dziecka,
  • wszyscy pracownicy wiedzą, jak rozpoznawać symptomy krzywdzenia dziecka oraz jak podejmować interwencję w przypadku podejrzenia, że dziecko jest ofiarą przemocy – w placówce lub w rodzinie,
  • wszystkie dzieci dowiadują się, jak unikać zagrożeń w kontaktach z dorosłymi i rówieśnikami,
  • wszystkie dzieci mają stały dostęp do informacji, gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach życiowych,
  • rodzice dowiadują się, jak wychowywać dziecko bez przemocy i uczyć je zasad bezpieczeństwa.
Zdrowotna akcja profilaktyczna

Drodzy Rodzice,

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie w ramach akcji profilaktycznej dotyczącej zatruć pokarmowych oraz chorób brudnych rąk przekazuje w Państwa ręce materiały edukacyjne w formie elektronicznej:

– plakat Jak uniknąć zatruć pokarmowych

– plakat  Myj ręce! Unikniesz chorób

– ulotkę 5 kroków bezpiecznej żywności

Prezentację dotyczącą zatruć pokarmowych

 

 

Przegląd Piosenki Wiosennej
Przegląd Piosenki Wiosennej

Nadeszła! Wyczekiwana, upragniona wiosna!

21 marca dzieci z Przedszkola 376 przywitały piękną porę roku – WIOSNĘ. Tego dnia odbył się Przegląd Piosenki Wiosennej, w którym wzięły udział wszystkie grupy 5 i 6-latków. Dzieci, ubrane w wiosenne kolory, zaprezentowały przed rówieśnikami radosne piosenki nawiązujące treścią do nowej pory roku. Grupy uczestniczące w Przeglądzie otrzymały pamiątkowe dyplomy i gry zasponsorowane przez Radę Rodziców.

Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami!

Dziękujemy Paniom Kamili, Arlecie i Agnieszce za przeprowadzenie Przeglądu Piosenki Wiosennej.

 

Wsparcie Unicefu
Wsparcie Unicefu

Serdecznie dziękujemy organizacji Unicef Polska za wsparcie naszej placówki w zakresie pomocy edukacyjnych i artykułów plastycznych. Prezenty zostały przekazane do wszystkich grup przedszkolnych.

 

Koncert muzyczny „Deszczowa pogoda”
Koncert muzyczny „Deszczowa pogoda”

Podczas tego koncertu poznaliśmy „deszczowe kije”, instrumenty, które swoim brzmieniem przypominają padający deszcz. Mogliśmy także posłuchać dźwięków burzy z instrumentu o nazwie „burza”. Instrumenty bardzo odpowiadały marcowej pogodzie, w myśl powiedzenia „w marcu, jak w garncu”, trochę deszczu, słońca, wiatru i burzy 🙂

 

Spotkanie z Bajanką. Warsztaty przyrodnicze rozwijające zainteresowania czytelnicze wokół serii o żubrze Pompiku Tomasza Samojlika dla 5-6 latków.
Spotkanie z Bajanką. Warsztaty przyrodnicze rozwijające zainteresowania czytelnicze wokół serii o żubrze Pompiku Tomasza Samojlika dla 5-6 latków.

Podczas warsztatów pani Bajanka zdradziła dzieciom kilka przyrodniczych ciekawostek z życia żubrów. Dzieci dowiedziały się, że żubry chruczą, że jeden żubr waży około 1 tony i codziennie musi zjeść 60 kg trawy lub siana.  Przeczytała nową i bardzo dowcipną przygodę Pompika w trakcie, której dzieci mogły wcielić się w role leśnych bohaterów: Pompika, Polinki, Porady i Pomruka. Pojawiła się też iluzja – na oczach dzieci pania Bajanka czarowała rysunki w książce, oczywiście z pomocą przedszkolaków. Dzieci mogły też zobaczyć eksperyment chemiczny – jak powstaje las w słoiku oraz eksperyment – walkę dobra ze złem. DOBRO to wspaniała natura, przyroda, matka -ziemia – ZŁO – to śmieci, zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Zwyciężyła siła i moc DOBRA! Na koniec każde dziecko otrzymało: dyplom oraz  kartonowego żubra Pompika do pokolorowania. Z panią Bajanką nigdy nie jest nudno:)

Spotkanie z Bajanką. Warsztaty rozwijające zainteresowania czytelnicze  wokół serii „Kici Kocia” Anity Głowińskiej dla 3-4 latków.
Spotkanie z Bajanką. Warsztaty rozwijające zainteresowania czytelnicze wokół serii „Kici Kocia” Anity Głowińskiej dla 3-4 latków.

Niezwykle zabawne spotkanie z Kici Kocią, którą dzieci znają i kochają. Z panią Bajanką była duża maskotka Kici Kocia, puzzle – kostki przedstawiające pozostałych bohaterów serii: Adelkę, Julianka, Nunusia, Packa oraz rodziców Kici Koci, wszystko na tle wspaniałej dekoracji. Podczas warsztatów pojawiła się zabawa ruchowa – lot samolotem oraz zabawa muzyczna – dzieci grały na specjalnych bum dzwonkach według korowych nut. Nie mogło zabraknąć też iluzji – na oczach dzieci pani Bajanka czarowała rysunki w książce, oczywiście z pomocą przedszkolaków. Dzieci mogły też zobaczyć eksperyment chemiczny – walkę dobra ze złem. Zwyciężyła siła i moc DOBRA!  Na koniec każde dziecko otrzymało: dyplom oraz  kartonową Kici Kocię do ozdobienia. Z panią Bajanką nigdy nie jest nudno 🙂

 

Konkurs recytatorski „Kocham poezję”
Konkurs recytatorski „Kocham poezję”

W środę 13 marca odbyły się w naszym przedszkolu eliminacje do dzielnicowego konkursu recytatorskiego „Kocham poezję”. W konkursie wzięło udział  38 dzieci z grup 5-6 latków. Dzieci pięknie recytowały wiersze swoich ulubionych autorów. Mogliśmy usłyszeć m.in. twórczość J. Brzechwy, J.Tuwima, A. Frączak, D. Wawiłow, M. Konopnickiej.

Całą imprezę prowadziły panie logopedki, które przygotowały dla dzieci niespodziankę – inscenizację wiersza J. Brzechwy „Entliczek Pentliczek”.

W przerwie podczas obradowania jury,  p. Kamila i p. Kasia zorganizowały dzieciom zabawy muzyczno-ruchowe, by umilić im czas oczekiwania na wyniki.

Na zakończenie p. Dyrektor pięknie podziękowała dzieciom za wspaniałe występy, pogratulowała zwycięzcom, a także pozostałym uczestnikom konkursu.

Wyróżnienie w kategorii 5-latków zdobyli:

Wiktoria z grupy Sówki za wiersz „Skrucha Józi” M. Konopnickiej

Karina z grupy Sówki za wiersz „Żuk” J. Brzechwy

Wyróżnienie w kategorii 6-latków zdobyli:

– Ania z grupy Pszczółki za wiersz „Milusińscy” M. Brykczyńskiego

– Szymon z grupy Żabki za wiersz „Leń” J. Brzechwy

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a dzieci wyróżnione nagrody niespodzianki – książki z wierszami dla dzieci A. Nożyńskiej-Demianiuk i D. Strzemińskiej-Więckowiak.

Wyróżnione dzieci będą reprezentowały  nasze przedszkole w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 21 marca w sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Rembertowie.

Wiktorii, Karinie, Ani i Szymonowi życzymy powodzenia!

Gorąco zachęcamy rodziców do wspólnego czytania wierszy i uczenia się ich na pamięć!

Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego – akcja promująca zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży
Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego – akcja promująca zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo,

W najbliższą sobotę rusza Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego – akcja promująca zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.
Od 16 do 23 marca w Warszawie odbędą się otwarte wydarzenia, które będą dotyczyć najczęstszych problemów zdrowia psychicznego dzieci i młodzież.
Akcja skierowana jest do rodziców i opiekunów, nauczycieli oraz do młodzieży.

Spotkania poprowadzą doświadczeni specjaliści oraz eksperci w dziedzinie psychologii dziecięcej i młodzieżowej, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi narzędziami.

Spotkania skupią się na różnorodnych aspektach zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, obejmując tematy takie jak:

• Rozpoznawanie i radzenie sobie ze stresem

• Zaburzenia funkcjonowania psychospołecznego dzieci i młodzieży

• Depresja i lęk

• Wsparcie emocjonalne w domu i w szkole.

• Rola rodziców i opiekunów w promowaniu zasad zdrowia psychicznego i zdrowego stylu życia.

• Wczesne rozpoznawanie i interwencja w przypadku problemów zdrowia psychicznego.

 

Pełny harmonogram wydarzeń Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego znajdziecie Państwo pod linkiem:

https://zdrowie.um.warszawa.pl/zdrowie-psychiczne

Link strony do zapisów na wykład i warsztaty organizowane w naszej Dzielnicy w ramach Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego

https://zoz-wawer.waw.pl/warszawski-tydzien-zdrowia-psychicznego/

 

Pliki do pobrania:

ulotka_WTZP_05

wtzp_plakat_A3

 

Teatrzyk Falkoshow „Trzy włosy króla Słońca”
Teatrzyk Falkoshow „Trzy włosy króla Słońca”

W piątek 8.03 gościliśmy u siebie Teatrzyk Falkoshow z przedstawieniem pt. „Trzy włosy króla Słońca”.

Wielkanocna akcja charytatywna
Wielkanocna akcja charytatywna

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci,

zapraszamy do udziału w Wielkanocnej akcji charytatywnej – zbiórce dla Stowarzyszenia Pomocy Królikom – Uszate Serca Warszawy.

Zbieramy:

• sianko
• suszone zioła
• pellet drzewny
• płyny do mycia podłóg
• mydło do rąk
• ręczniki papierowe
• ocet
• podkłady higieniczne
• ceramiczne miski 800-1200 ml
• duże kuwety dla kotów (z rantem ochronnym i niskim wejściem) np.:  https://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_pielegnacja_kota/kuwety/kuwety_prostokatne/370737?variantid=370737.0&gad_source=1&gclid=CjwKCAiA_5WvBhBAEiwAZtCU72DM6Qu57OLVj69-82VuG3gU_Zhqbmc3lgz2xsNbbeVEWMwOUTSMehoCOzUQAvD_BwE&activeVariant=370737.0

Akcja trwa do 25.03.2024 roku (włącznie)

 

Ułatwienia dostępności