Przedszkole nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie

Left Sidebar

Zapraszamy do obejrzenia naszego przedszkola! Prezentacja na „Dzień Otwarty” :)

Szanowni Rodzice Kandydatów do Przedszkola!

W tym roku nie planujemy tzw. „Dnia Otwartego”. W zamian serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu promującego naszą placówkę.

Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje, choćby częściowo, pozwolą zapoznać się z naszym przedszkolem.

Miłego oglądania!
I do zobaczenia!

Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie serdecznie zapraszają na szkolenie

Szanowni Państwo,
z okazji światowego dnia Walki z Depresją, Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie serdecznie zapraszają na szkolenie „Walka z depresją u dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim”, które odbędzie się w formule on-line w dniu 8 marca 2024 r. w godzinach 10.00 -12.45.

Podczas wykładów, które wygłoszą dr n. med. Agnieszka Kałwa oraz dr n. med. Lidia Popek uzyskają Państwo odpowiedzi na nurtujące pytania m.in. dotyczące objawów depresji oraz sposobów jej zapobiegania i leczenia.

Link do logowania (zapisu) na szkolenie on-line (aktywny do 1 marca 2024 r.): http://kuratorium.waw.pl/formularz-rejestracyjny-walka-z-depresja-2024
Link do transmisji (dla osób zarejestrowanych na szkolenie) będzie aktywny w dniu konferencji, tj. 8 marca 2024 r.: https://youtube.com/live/ZujdJrw3ZME
Powyższy link będzie aktywny do 14 marca 2024 r. do godziny 24.00, tak aby umożliwić zarejestrowanym osobom odtworzenie szkolenia w późniejszym terminie. Zaświadczenia zostaną rozesłane do zarejestrowanych uczestników na adresy e-mail, do dnia 17 maja 2024 r.

Zaproszenie na szkolenie – plik pdf

[WAŻNE] Deklaracja kontynuowania wychowania przedszkolnego 2024 – 2025

Szanowni Rodzice z grup dzieci 3, 4 i 5 letnich!

Jeżeli chcecie, aby Wasze dziecko kontynuowało wychowanie przedszkolne w następnym roku szkolnym tj. 2024 – 2025 w naszej placówce, prosimy o niezwłoczne wypełnienie DEKLARACJI KONTYNUOWANIA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO.

Nauczycielki będą rozdawały takie deklaracje w grupach. Prosimy o jak najszybszy zwrot wypełnionych deklaracji.

W przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu, można pobrać taki dokument, wydrukować, uzupełnić wraz z podpisem i wysłać skan/czytelne zdjęcie na adres p376@eduwarszawa.pl 

DEKLARACJA

Zakup materiałów plastycznych do wszystkich grup przedszkolnych.
Zakup materiałów plastycznych do wszystkich grup przedszkolnych.

Informujemy, że nasze przedszkole zostało doposażone w różnorodne materiały plastyczne. Placówka zakupiła pomoce, które wybrały nauczycielki poszczególnych grup według zapotrzebowania. Ćwiczenia plastyczne w wieku przedszkolnym mają duże znaczenie. Rozwijają dzieci nie tylko pod kątem zdolności manualnych, ale również uczą wyrażać swoje myśli w sposób twórczy.

 

Koncert „Zima, zima, zima”
Koncert „Zima, zima, zima”

Mimo, że nie ma prawdziwej zimowej aury za oknem, to w naszym przedszkolu przenieśliśmy się na chwilę w krainę pełną śniegu za sprawą koncertu w wykonaniu Strefy Dzieci – Muzyka dla Najmłodszych. Były to piosenki o tematyce zimowej, podczas których ubieraliśmy się w czapkę, szalik i rękawiczki, jeździliśmy na nartach, rzucaliśmy się śnieżkami, a także braliśmy aktywny udział w słuchaniu utworów – klaszcząc, tańcząc, kołysząc się i relaksując. Dzieci były zaangażowane w treść utworów i chętne do wspólnej zabawy.

 

Warsztaty chemiczne Szalony Naukowiec
Warsztaty chemiczne Szalony Naukowiec

W środę 7 lutego w grupach 3-4 – latków odbyły się warsztaty chemiczne Szalony Naukowiec. Dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać SLIME – masę plastyczną, która popularnie nazywana jest glutkiem. Głównymi zaletami takich warsztatów jest rozwój kreatywności, cierpliwości i skupienia. Dzieci same decydowały o kolorze, dodatku do masy różnych elementów. Slime to masa sensoryczna, czyli rozwija zmysł dotyku, bo można go ugniatać, ściskać, rozciągać – co tylko dziecku przyjdzie do głowy. Zajęcia tego rodzaju wspomagają rozwój motoryki małej, podczas zabawy dzieci ćwiczą napięcie mięśni oraz koordynację ruchową.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie warsztatów i zapewnienie dzieciom mnóstwa radości i zabawy!

 

 

Projekt – Zdrowe Dzieci
Miło nam poinformować, że nasze przedszkole wzięło udział w projekcie Zdrowe Dzieci, który miał na celu:
  • przyczynić się do wzrostu znajomości zasad zdrowego żywienia i znaczenia aktywności fizycznej wśród dzieci,
  • zwiększenie świadomości roli wody dla zdrowia człowieka, owocującej większą częstotliwością sięgania po wodę w ciągu dnia i w trakcie posiłków,
  • przyczynić się do wzrostu rozumienia znaczenia warzyw i owoców w diecie – wraz z podniesieniem w społecznym odbiorze ich atrakcyjności,
  • zwiększenie codziennej aktywności fizycznej,
  • integrację całych środowisk wychowawczych – rodziców, opiekunów, personelu placówek i dzieci – wokół tematu zdrowego stylu życia i żywienia.

 

Ach! Co to był za bal!
Ach! Co to był za bal!

W pierwszym dniu lutego przedszkolaki bawiły się na wspólnym balu karnawałowym. W holu, zmienionym dzięki przepięknym dekoracjom w salę iście balową, tańczyły i bawiły się m.in. księżniczki, biedronki, motyle, pszczółki w asyście m.in. policjantów, spidermanów, piłkarzy, piratów, królów czy dinozaurów… Nie zabrakło wspólnych zabaw, którym towarzyszył śmiech i entuzjazm dzieci 🙂

Akcja Paka dla kociaka rembertowiaka

Drodzy Rodzice, kochane Dzieci,

serdecznie zachęcamy do udziału w Akcji PAKA DLA KOCIAKA REMBERTOWIAKA.

Nasze przedszkole dołączyło do zbiórki,którą prowadzi Pani Justyna Ślusarczyk i Pani Beata Glińska.

Pani Justyna dokarmia już od lat bezdomne koty na terenie naszej dzielnicy. Otrzymuje wsparcie z Gminy, ale to wciąż za mało, dlatego zwraca się o pomoc do lokalnych przedsiębiorstw.

,,…Koty są zaopiekowanie, osobiście przez Panią Justynę, wyłapane i zawiezione do fundacji na sterylizację/kastrację

I tak sobie mieszkają wolno, ale każdego dnia o tych samych porach kocia rodzinka pojawia się na karmieniu.

A, że jest ich 8 sztuk, futrzanych głodomorów to karmy potrzeba dość sporo….”

,,…Fakt, że urodziły się na ulicy i nie poszczęściło im się w życiu w postaci przytulnego domu, nie może przecież przesądzać o tym, żeby były głodne….”

Potrzebne są:

– karma mokra,;

– karma sucha każdy rodzaj, smak i ilość;

– przysmaki kocie

Do Akcji dołączyły już:

Przychodnia Weterynaryjna w Rembertowie Kinga Sidor
The Gentleman’s Barber Shop

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc!!!

Oferta pracy

Szef Kuchni do Przedszkola Nr 376 z Oddziałami
Integracyjnymi w Rembertowie

Miejsce pracy: Warszawa- Rembertów

Region: Mazowieckie

 

Zatrudnimy ,,Szefa Kuchni” do Przedszkola Publicznego nr 376 w Rembertowie.

Oferujemy:

– stałe zatrudnienie od dnia 01 września 2024 roku

– umowę o pracę

– pracę od poniedziałku do piątku

Wymagania:

– Wymagane wykształcenie średnie /zawodowe gastronomiczne

– książeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych

– doświadczenie w pracy w gastronomii

– umiejętność obsługi profesjonalnych urządzeń gastronomicznych

Obowiązki:

– uczestniczenie w planowaniu jadłospisów i przygotowywanie zbilansowanych i zdrowych posiłków dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat,

– pobieranie produktów spożywczych z magazynu w ilościach przewidzianych recepturą i odpowiednie zabezpieczenie ich przed użyciem,

– przestrzeganie zasad HACCP i przepisów sanitarnych,

– utrzymanie czystości w kuchni i sprzęcie kuchennym,

– współpraca z personelem przedszkola w zakresie planowania jadłospisu i zapewnienia odpowiedniego żywienia dzieci.

Proszę o przesłanie CV z następującą klauzulą na adres e-mail: p376@eduwarszawa.pl
tel. 517-230-603

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).”

Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane oferty.

 

Kolejna sala z monitorem interaktywnym
Kolejna sala z monitorem interaktywnym

Z radością informujemy, że kolejna sala w naszym przedszkolu została wyposażona w monitor interaktywny do którego zakupiono również laptop. Grupa Sarenki może wykorzystywać nowy sprzęt multimedialny podczas zajęć. Jest to pomoc dydaktyczna, która wspomaga pracę nauczyciela i ukierunkowuje dziecko na: celowe i efektywne wykorzystywanie zdobyczy współczesnych osiągnięć technologicznych. Prawidłowe zapoznanie dziecka z aspektami multimediów jest nieodzownym elementem współczesnej edukacji, a tym samym wprowadza nową jakość do naszego przedszkola. Monitor interaktywny pozwala dzieciom poznać to czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości. Służy do rozwiązywania: zagadek, rebusów, wykonywania ćwiczeń grafomotorycznych, rozwija spostrzegawczość, ćwiczy pamięć, słuch muzyczny i fonematyczny.

Planując kolejne doposażenie przedszkola w sprzęt multimedialny w całym budynku został rozprowadzony internet bezprzewodowy.

DZIELNICOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
DZIELNICOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

9 stycznia w Przedszkolu nr 160 przy ul. Niepołomickiej 26 odbył się Dzielnicowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Sówki oraz Krasnale, które pięknie zaśpiewały kolędy i pastorałki o tematyce bożonarodzeniowej. W wyśmienitych nastrojach oraz z pucharem nasze dzieci wróciły do przedszkola. Za przygotowanie przedszkolaków do występu bardzo dziękujemy wychowawczyniom Pani Arlecie Kurczyńskiej i Pani Kamili Kwiatkowskiej oraz Pani Ludwini Kryczko, która akompaniowała dzieciom podczas prezentacji.

BAL KARNAWAŁOWY
BAL KARNAWAŁOWY

Drodzy Rodzice,

BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci odbędzie się 1 lutego 2024 r.

Mile widziane przebrania.

Gwarantujemy świetną zabawę!

 

 

Koncert „Krakowiaczek ci ja”
Koncert „Krakowiaczek ci ja”

W czwartek 4.01 w naszym przedszkolu gościliśmy artystów, którzy zaprezentowali nam pieśni, tańce, a także piękne stroje z regionu Małopolski. Było skocznie i wesoło. Występ był tak efektowny, że dzieci nie trzeba było zachęcać do oklasków 🙂

 

Wycieczka do Domu Kultury w Rembertowie na przedstawienie pt.:”Kiedy pada śnieg”.
Wycieczka do Domu Kultury w Rembertowie na przedstawienie pt.:”Kiedy pada śnieg”.

W grudniu dzieci z grup: Sówki, Krasnale oraz Skrzaty wybrały się na wycieczkę do Domu Kultury w Rembertowie. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Kiedy pada śnieg” w wykonaniu Sceny Elfów. Była to zimowa opowieść o przyjaźni, pomocy oraz o porach roku. Występ z użyciem marionetek bardzo podobał się dzieciom.

 

Bożonarodzeniowe konkursy
Bożonarodzeniowe konkursy

W grudniu w naszym przedszkolu miały miejsce dwa konkursy. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nastąpiło ich rozstrzygnięcie oraz wręczenie dzieciom  dyplomów i nagród.

Dzielnicowy konkurs zorganizowany przez Przedszkole nr 423  nosił tytuł „Bo najpiękniejsza będzie choinka…”. Prace zostały nagrodzone dyplomami oraz książkami.

Drugi konkurs polegał na zrobieniu najpiękniejszej ozdoby choinkowej. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Najpiękniejsze prace zostały wyróżnione nagrodą specjalną.  Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z tych wydarzeń.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania, kreatywności oraz zdolności plastycznych. Życzymy wam również wielu sukcesów w kolejnych przedsięwzięciach.

Teatrzyk pt.:”Opowieść Wigilijna” w ramach programu „Kulturalny przedszkolak”
Teatrzyk pt.:”Opowieść Wigilijna” w ramach programu „Kulturalny przedszkolak”

20 grudnia w ramach programu „Kulturalny przedszkolak”, 3 – 4 latki obejrzały przedstawienie teatralne pt.: „Opowieść Wigilijna”.

Czas Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku jest radosną i pełną dobrych życzeń chwilą.

Kiedy wszyscy obiecują, że będą dobrzy, zwierzęta zaczynają mówić ludzkim głosem. Wystarczy jeden młynarz Sylwester, aby zburzyć cały ten zaczarowany świat.

Dzięki Świętom Bożego Narodzenia i Nowemu Rokowi niedobry młynarz zmienia się. Obiecuje poprawę i zdobywa serca innych.”

Dzisiejsze przedstawienie „Opowieść Wigilijna” było bajką kukiełkową z żywym planem.

 

„Jasełka” w wykonaniu dzieci z grup: Krasnale i Sówki
„Jasełka” w wykonaniu dzieci z grup: Krasnale i Sówki

W Przedszkolu nr 376 wyczuwalny jest klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z pomocą nauczycieli pieką pierniczki, zewsząd dobiegają dźwięki kolęd i pastorałek. W ten wyjątkowy, świąteczny nastrój również wprawił nas piękny występ dzieci z grup: Sówki i Krasnale. We wtorek 19 grudnia wszystkie przedszkolaki oraz personel przedszkola obejrzeli „Jasełka” przygotowane przez p. Arletę i p. Kamilę. Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas.

Świąteczne przedstawienie pt.: „W Aniołkowie” w wykonaniu dzieci z gr. „Żabki”
Świąteczne przedstawienie pt.: „W Aniołkowie” w wykonaniu dzieci z gr. „Żabki”

W dniu 18 grudnia wszystkie przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt.: „W Aniołkowie”, przygotowane przez grupę „Żabki”. Dzieci zaprezentowały piękną bajkę o aniołkach, które szykowały się do Świąt Bożego Narodzenia.

Najpiękniejsze Ozdoby Bożonarodzeniowe
Najpiękniejsze Ozdoby Bożonarodzeniowe

W naszym przedszkolu odbył się konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Przedszkolaki wykonały śliczne ozdoby i dekoracje.  Wszystkim dzieciom oraz rodzicom gratulujemy talentu oraz zaangażowania. Niebawem komisja nagrodzi najpiękniejsze prace oraz przekaże wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy. 

Prace dzieci można będzie zobaczyć oraz kupić podczas zbliżającego się Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbędzie się już 14 grudnia 2023 r. 

Serdecznie zapraszamy.

Ułatwienia dostępności