Przedszkole nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie

Att. Category: Ikony

Zapraszamy do obejrzenia naszego przedszkola! Prezentacja na „Dzień Otwarty” :)

Szanowni Rodzice Kandydatów do Przedszkola!

W tym roku nie planujemy tzw. „Dnia Otwartego”. W zamian serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu promującego naszą placówkę.

Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje, choćby częściowo, pozwolą zapoznać się z naszym przedszkolem.

Miłego oglądania!
I do zobaczenia!

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

Świętując Dzień Pluszowego Misia w piątek 24 listopada, dzieci mogły przynieść swoje kochane misie i wspólnie z nimi i swoimi rówieśnikami bawić się w przygotowane przez swoje panie zabawy i atrakcje. Tego dnia na holu głównym naszego przedszkola stanęły fotobudki do misiowych zdjęć oraz tablica z krótką historią pojawienia się pluszowego misia na świecie. Dzieci miały okazję spotkać się z pluszowymi misiami, które odwiedzały ich w salach. Dziękujemy pani Arlecie i pani Kamili za organizację tego wydarzenia!

„Brzydkie kaczątko” w wykonaniu Teatru Wariacja
„Brzydkie kaczątko” w wykonaniu Teatru Wariacja

24 listopada odbyło się kolejne spotkanie z Teatrem Wariacja. Tym razem przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl pt.: „Brzydkie kaczątko”. Znana zapewne wszystkim dzieciom bajka porusza bardzo ważny temat odmienności. Inny – nie znaczy gorszy! Różnimy się od siebie, każdy z nas jest wyjątkowy i to jest piękne! Spektakl zawierał mnóstwo zabawnych sytuacji i dialogów, a w tle można było usłyszeć muzykę z „Jeziora Łabędziego” P. Czajkowskiego.

Przedszkolaki dbają o porządek
Przedszkolaki dbają o porządek

W naszym przedszkolu pojawiły się pojemniki na piasek z bucików. Jest to ekologiczna inicjatywa naszych nauczycielek, które uczą dzieci porządku i ładu, dostrzegania, że wszystko ma swoje określone miejsce.

 

Obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień
Obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzieci i pracownicy Przedszkola 376 włączyli się w celebrowanie tego jakże pięknego i szczególnego wydarzenia. Dzień Życzliwości stanowi doskonałą okazję do uświadamiania i przypominania wszystkim, jak ważne jest bycie serdecznym i uczynnym w stosunku do siebie i drugiego człowieka.

Tego dnia w każdej grupie odbyły się rozmowy i zajęcia na temat życzliwości. W holu przedszkola możemy oglądać dekorację nawiązującą do tego święta. Dzieci wraz z rodzicami oraz pracownicy zostali zaproszeni do zabawy: „Podaruj innym miłe słowo”. Każdy miał okazję napisać coś życzliwego, pozytywnego na papierowych serduszkach, które zostały umieszczone na tablicy w holu, z myślą, że wywołają ogromną radość u czytających.

Nasze przedszkolaki już doskonale wiedzą, że życzliwość kryje się w drobnych gestach i miłych słowach. Nie kosztuje nas to wiele, a może zdziałać cuda.

Celebrujmy Dzień Życzliwości każdego dnia, nie tylko od święta!

Teatrzyk „Przygody Czuczudaka”
Teatrzyk „Przygody Czuczudaka”

W ramach pozyskanych środków na realizację programu „Kulturalny przedszkolak” 3 – 4 latki obejrzały już drugie z czterech przedstawień teatralnych w wykonaniu aktorów Agencji Teatralnej Vena.

W poniedziałek 20.11 grupy młodsze brały udział w przedstawieniu „Przygody Czuczudaka”. Zwierzęta znalazły piękne jajko. Do kogo należy? Kto je wychowa? Co się z niego wykluje? Historia jest o tym, że pozory często mylą. Opowiada również o Antypodach czyli Australii i zwierzętach, które tam żyją. Bajka lalkowa połączona z żywym planem.

Akcja zbierania książek! „Książka w podróży”
Akcja zbierania książek! „Książka w podróży”

AKCJA
ZBIERANIA KSIĄŻEK!

„KSIĄŻKA W PODRÓŻY”

 

1. Już po raz piąty w naszym przedszkolu zbieramy książki do naszej biblioteczki.

 

2. W dniach:

20.11(poniedziałek) – 30.11 (czwartek) będzie można przynieść do swojej grupy z własnej, domowej biblioteczki –jedną książkę – (lub więcej).

 

3. Dziecko wraz z Panią przyklei specjalną naklejkę na książkę, a potem zebrane książki zostaną ułożone w przedszkolnym kąciku czytelniczym (na parterze).

 

Dzięki tej akcji nasz kącik czytelniczy wzbogaci się o nowe i ciekawe książki,
które będą dostępne dla wszystkich dzieci.

 

WSPÓLNIE UZUPEŁNIJMY ZBIORY
W NASZEJ BIBLIOTECZCE!

 

PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ!

DOŁĄCZ DO NASZEJ AKCJI!

Koncert – „Polska – nasz kraj”
Koncert – „Polska – nasz kraj”

Pozostając w świątecznym nastroju, wysłuchaliśmy pięknego koncertu w wykonaniu Strefy Dzieci – Muzyka dla Najmłodszych. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej „podróży” z gór przez Mazury, aż nad Morze Bałtyckie. W trakcie wędrówki przez Polskę, dzieci miały okazję posłuchać bardzo starych piosenek, takich jak: „Płynie Wisła, płynie”, „Gdybym ja była słoneczkiem na niebie”, „Przybyli ułani pod okienko”, jak również współczesnych, dziecięcych przebojów: „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Artyści przypomnieli dzieciom legendę o Lechu, Czechu i Rusie oraz opowiedzieli o symbolach narodowych. Dzisiejsze spotkanie było prawdziwą lekcją geograficzno – historyczną przy pięknym akompaniamencie instrumentu.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „A to Polska właśnie…”
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „A to Polska właśnie…”

W piątek, 10 listopada, po uroczystym apelu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego: „A to Polska właśnie…”. Wspólny spacer i fotografowanie pięknych zakątków Polski były doskonałą okazją do rozmów z dziećmi o naszym kraju i jego historii… Przy tej okazji powstały inspirujące konkursowe fotografie. Galerię zdjęć można podziwiać w holu głównym naszego przedszkola 🙂

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Akcja „Niepodległa do Hymnu”.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Akcja „Niepodległa do Hymnu”.

„11 listopada, to taka ważna data,

Polacy Polskę odzyskali

Walczyli duzi oraz mali (…)”

 

Te piękne słowa piosenki mieliśmy okazję usłyszeć podczas wspólnych obchodów Święta Niepodległości. 10 listopada dzieci z grupy „Żabki” przygotowały dla 5 i 6 – latków program artystyczny pt.: „Dla Niepodległej”, aby uczcić to ważne wydarzenie.

Dla podkreślenia wagi tego dnia, wszystkie przedszkolaki założyły odświętne stroje i wspólnie zaśpiewały hymn Polski.

 

Zawiadomienie o pogrzebie wieloletniej pracownicy Przedszkola nr 376
Zawiadomienie o pogrzebie wieloletniej pracownicy Przedszkola nr 376

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 26 października 2023 roku zmarła wieloletnia pracownica obsługi Przedszkola nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi – Elżbieta Zieniewicz. Pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały człowiek, życzliwa i serdeczna koleżanka. 

Łącząc się w bólu z rodziną i bliskimi informujemy, że msza żałobna zostanie odprawiona w piątek 3.11.2023 r. o godz. 12.00 w Kościele Parafialnym NSPJ w Starej Miłosnej przy ul. Borkowskiej 1.

Kulturalny Przedszkolak
Kulturalny Przedszkolak

W ramach pozyskanych środków na realizację programu „Kulturalny przedszkolak” 3 – 4 latki obejrzą 4 przedstawienia teatralne w wykonaniu aktorów Agencji Teatralnej Vena.

Pierwsze spotkanie z profesjonalnymi aktorami w przedstawieniu „Malutkie słoniątko” bardzo przypadło do gustu naszym najmłodszym przedszkolakom. Opowieść o przygodach małego ciekawskiego słonika, który postanawia zwiedzić świat i o tym skąd słoniki mają  trąby dzieci nagrodziły gromkimi brawami Przedstawienie kukiełkowe połączone z żywym planem i dużo melodyjnych piosenek sprawiło dzieciom wiele radości.

Kolejne spotkania teatralne już wkrótce.

Konkurs fotograficzny „A to Polska właśnie…”
Konkurs fotograficzny „A to Polska właśnie…”

Zachęcamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w konkursie fotograficznym: „A to Polska właśnie…”. Wspólny spacer i fotografowanie pięknych zakątków Polski będą doskonałą okazją do rozmów z dziećmi o naszym kraju, jego historii… Rozwijanie postawy patriotyzmu u najmłodszych i wzbogacanie wiedzy o swoim państwie, z pewnością zaowocują w życiu dorosłym.

Koncert w wykonaniu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej STO
Koncert w wykonaniu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej STO

W środę 19 października uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej STO im. rtm. Witolda Pileckiego odwiedzili nasze przedszkole. Młodzi muzycy pod przewodnictwem Pani Aleksandry Kondraciuk (mamy Mii z grupy „Niedźwiadki”) zaprosili przedszkolaki w ” Muzyczną wędrówkę po świecie przyrody i zwierząt”. Dzieci wysłuchały utworów muzycznych granych na różnych instrumentach, odgadywały zagadki i wysłuchały ciekawostek przyrodniczych. Koncert umilił również występ chóru. Cieszymy się bardzo, że wśród wykonawców nie zabrakło naszych absolwentów. Młodych artystów dziecięca publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
Gratulacje i podziękowania dla Naszych Gości i Pani Aleksandry Kondraciuk za zorganizowanie już po raz trzeci wspaniałego koncertu.

Teatr Wariacja „Z dynią w herbie”
Teatr Wariacja „Z dynią w herbie”

Ten pochmurny i deszczowy dzień umilił nam Teatr Wariacja swoim przedstawieniem pt.: „Z dynią w herbie”. Dzieci poznały władcę dyniowego królestwa – Ambrożego Pumpkina Pestkę, który wytrwale poszukiwał złodzieja dyń. Podejrzenia padły na Grzybozbója i Liściozbója, jednak bezpodstawnie. Wreszcie udało się schwytać złodzieja, lecz finał przybrał nieoczekiwany bieg wydarzeń… W trakcie przedstawienia dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o dyniach, grzybach, jesieni i zażyły naprawdę porządnej dawki śmiechu.

Nominacja nauczycieli: Wioletty Gajewskiej i Anny Kryszkiewicz do nagrody w Plebiscycie Edukacyjnym 2023
Nominacja nauczycieli: Wioletty Gajewskiej i Anny Kryszkiewicz do nagrody w Plebiscycie Edukacyjnym 2023

Z przyjemnością informujemy, że Panie: Wioletta Gajewska Anna Kryszkiewicz zostały zgłoszone przez rodziców do nagrody dla najbardziej zaangażowanych, cenionych i lubianych nauczycieli w ramach prestiżowego Plebiscytu Edukacyjnego 2023, prowadzonego przez redakcję „Polski Metropolii Warszawskiej”, „Echa Dnia” oraz „Tygodnika Ostrołęckiego”.

Informacje o plebiscycie można znaleźć na stronie:

http://www.polskanews.pl/nauczyciel

Głosowanie rozpocznie się we wtorek, 24 października. Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby do oddania głosu na panią Wiolę i panią Anie, które bez wątpienia są nauczycielami z pasją, bardzo zaangażowanymi i w pełni oddanymi swojej pracy i dzieciom.

Serdecznie gratulujemy Paniom i trzymamy mocno kciuki!

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

W radością informujemy, że na spotkaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dwie nauczycielki naszego przedszkola pani Kinga Zdanowicz i pani Zofia Pyc złożyły uroczyste ślubowania i uzyskały stopień nauczyciela mianowanego. Serdecznie gratulujemy awansu !!!

Nagrodą Dyrektora Przedszkola zostały wyróżnione panie:  Dorota Górska, Magda Szmit, Justyna Zadykowicz, Paula Jakubowska, Katarzyna Grodzka i  Kinga Zdanowicz. Dziękujemy za zaangażowanie i twórczą postawę, życzymy, aby praca z dziećmi była źródłem osobistej satysfakcji.

Wszystkim pracownikom Przedszkola nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi z okazji Dnia Edukacji Narodowej, składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Dziękujemy za trud i poświęcenie, wykazywane każdego dnia w odpowiedzialnej i niełatwej pracy z dziećmi. Życzmy cierpliwości i wytrwałości, aby staranie i trud były otoczone szacunkiem, uznaniem i życzliwością ze strony wychowanków i ich rodziców.

Radzie Rodziców Przedszkola nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi dziękujemy za życzenia.

Koncert na dworze szlacheckim
Koncert na dworze szlacheckim

W piątek 13 października w naszym przedszkolu odbył się koncert zespołu Folklor-i-styka Liliana Cercel i Karol Podkul. Artyści zaprezentowali nam szlacheckie kontusze i kontusiki, piękne tańce oraz charakterystyczne dla tego okresu pieśni ludowe. Występ był tak efektowny, że dzieci nie trzeba było zachęcać do oklasków 🙂

Spotkanie z Policją
Spotkanie z Policją

W poniedziałek 9 października odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z paniami policjantkami dotyczące bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, w którym wzięły udział wszystkie grupy. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, a w szczególności te, które obowiązują pieszych. W celu utrwalenia sobie właściwego nawyku, ćwiczyliśmy przechodzenie przez pasy. Bardzo dziękujemy za tę wizytę, zapraszamy już na kolejne odwiedziny! 🙂

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszym przedszkolu
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszym przedszkolu

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” nasze przedszkole pozyskało środki finansowe w wysokości 3000 zł na zakup książek celem promowania czytelnictwa wśród przedszkolaków. Łącznie do wszystkich grup trafiło 179 książek – nowości wydawniczych!

Dzieci z wielką radością i zainteresowaniem oglądały nowe, kolorowe, pięknie wydane książki. W każdej grupie panie nauczycielki przeprowadziły pogadankę dla dzieci „Jak należy dbać o książki”.

Czytamy 20 minut dziennie – codziennie!

Belka nprcz

Belka nprcz

 

 

Ułatwienia dostępności