Wszystko, o czym powinniście wiedzieć!
Publiczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. rtm. W. Pileckiego al. Sztandarów 2 serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 marca o godzinie 17.00.
- Spotkanie informacyjne w STO
W piątek 21 lutego gościliśmy aktorów Agencji Teatralnej VENA. Przedszkolaki obejrzały edukacyjną opowieść pt.:”Myszka Miłka sama w domu”. Historia tytułowej bohaterki zaciekawiła młodych widzów, wzbudzając wiele emocji, od radości po niepokój pojawiający się w chwilach grozy… 🙂 Spotkania: z Panem Prądem, Panem Pigułką oraz kotem były doskonałą lekcją dla dzieci, przypominającą, jakich zasad należy przestrzegać w domu podczas nieobecności osób dorosłych, aby było miło i bezpiecznie.
Dzisiejszą sztukę z pewnością możemy zaliczyć do spektakli, które nie tylko bawią widzów, ale i niosą ze sobą wiele mądrości!
- „Myszka Miłka sama w domu”
- „Myszka Miłka sama w domu”
- „Myszka Miłka sama w domu”
- „Myszka Miłka sama w domu”
- „Myszka Miłka sama w domu”
- „Myszka Miłka sama w domu”
- „Myszka Miłka sama w domu”
- „Myszka Miłka sama w domu”
- „Myszka Miłka sama w domu”
📌 13:00 – 14:00 | Zwiedzanie poradni z terapeutami
📌 14:00 – 15:30 | Spotkanie z dyrekcją i specjalistami, prezentacja historii poradni
📌 15:30 – 17:00 | Kolejne zwiedzanie i możliwość rozmów z terapeutami
Szanowni Rodzice,
zachęcamy do zapoznania się z serią podcastów zrealizowanych w zakresie projektu „Nie jesteś sam” – pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży, finansowanego z funduszy Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt realizowany jest przez Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”, przy Specjalistycznej Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży ul. Dwernickiego 22.
Celem projektu jest wspieranie osób w trudnych momentach życia, poprzez edukację, wsparcie emocjonalne oraz informacje na temat dostępnych zasobów i metod pomocy.
Podcasty poruszają istotne kwestie związane z mentalnym dobrostanem dzieci i młodzieży, strategiami wsparcia emocjonalnego w środowisku szkolnym oraz rolą rodziców i nauczycieli w wychowywaniu i wspieraniu rozwoju dzieci. Są to materiały edukacyjne, które mogą okazać się niezwykle cenne w codziennej pracy pedagogicznej oraz wychowawczej, jak również w rodzinnych rozmowach na tematy związane z emocjami i trudnościami w funkcjonowaniu młodych osób oraz ich najbliższego otoczenia.
Cykl: dla rodziców: https://youtube.com/playlist?list=PLqF37g8mTjspm8tN2Wl04wGPvqQh3tWc3&si=0obBSofjd5o6NUal
Cykl dla nastolatków: https://youtube.com/playlist?list=PLqF37g8mTjspKBipeIsI-HAY4xctNikkf&si=JFwwfUwUVZSAR-Pz
Podcasty są także dostępne na platformie Spotify: https://open.spotify.com/show/648GBIiUSV9EIJLnLstQ97
oraz na portalu edukacyjnym: jakto.co http://www.jakto.co/dn/podcasty/
Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie Rady Rodziców, które odbędzie się 19.02.2025 (środa) o godz. 18.00 na stołówce.
Szanowni Rodzice Kandydatów do Przedszkola!
W tym roku nie planujemy tzw. „Dnia Otwartego”.
W zamian serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu promującego naszą placówkę.
Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje, pozwolą zapoznać się z naszym przedszkolem.
Miłego oglądania!
I do zobaczenia.
Ach, co to był za bal! W dodatku na dnie oceanu!
Dzisiaj już od rana w naszym przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie z różnych bajek oraz filmów. W salach przedszkolnych można było spotkać między innymi: syreny, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków i różne zwierzęta. Nie sposób wymienić te wszystkie osobowości.
Wystrój sali wprowadził całą społeczność przedszkola w radosny nastrój oraz zachęcił do zabawy.
Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „taniec Mai”, „cowboy dance” oraz samba. Jednym słowem zabawa na 102!!!. Wielką atrakcją dla dzieci podczas balu były konkursy, a także pokaz mody, w którym królową balu została każda dziewczynka, a królem balu każdy chłopiec.
Gdy czas zabawy dobiegł końca dzieci z uśmiechami na twarzach opuszczały salę balową.
Z przyjemnością zapraszamy dzieci w każdym wieku wraz z rodzinami do udziału w jedynej w swoim rodzaju zabawie na Rembertowskim Lodowisku!
Impreza „Piątek – Ferii początek” odbędzie się oczywiście w piątek 31 stycznia br. w godzinach 16:00 – 19:00.
Poprowadzi ją dla Państwa konferansjer animator, który zaangażuje wszystkich uczestników do wspólnej zabawy.
W rytmach dobrej muzyki poprowadzi liczne gry i konkursy o charakterze sportowo – rekreacyjnym.
Całe wydarzenie będzie tak skomponowane, że zarówno dzieci, jak i rodziny będą bawić się doskonale.
Wiemy na pewno, że na imprezie będzie gość specjalny – Dzik Rembridż, który razem z uczestnikami będzie jeździł na łyżwach!
Zapraszamy
W piątek 17 stycznia przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w koncercie zimowym inspirowanym pogodą i dźwiękami związanymi z tą porą roku. Poznały min. dźwięk misy tybetańskiej, jak i dzwonków, janczarów, a także turlików. Odkryły też, że nasze ciała mogą wydawać dźwięki związane z zimą – szuranie kombinezonów, skrzypienie śniegu pod butami itp. Wspaniale bawiliśmy się podczas koncertu.
Zapraszamy na wyjątkowy BAL KARNAWAŁOWY , który odbędzie się 30 stycznia (czwartek) w godzinach przedpołudniowych!
Czeka na dzieci mnóstwo radości i karnawałowej zabawy!
Przebierzcie się kolorowo i bajkowo!
14 stycznia odbył się Dzielnicowy Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Przedszkole nr 160 w Warszawie. Jego celem było m.in kultywowanie narodowej tradycji kolędowania, promowanie młodych talentów oraz propagowanie wspólnego muzykowania i kreatywności dzieci. Nasze przedszkole dzielnie reprezentowały dzieci z grupy Sówki, które zaśpiewały znane kolędy i pastorałki oraz zatańczyły przepiękny taniec aniołków. Po emocjonujących występach na dzieci czekał pyszny poczęstunek. W podziękowaniu za występ dzieci otrzymały puchar oraz upominki, które zabrały ze sobą do przedszkola. Dziękujemy wszystkim dzieciom z grupy Sówki za wspaniały występ oraz Paniom: Arlecie, Ludwini i Bożence za przygotowanie tych niezapomnianych chwil.
- Dzielnicowy Przegląd Kolęd i Pastorałek
- Dzielnicowy Przegląd Kolęd i Pastorałek
- Dzielnicowy Przegląd Kolęd i Pastorałek
- Dzielnicowy Przegląd Kolęd i Pastorałek
19 grudnia cała społeczność naszego przedszkola miała okazję uczestniczyć w jasełkach, czyli widowisku o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Występ przygotowała grupa „Niedźwiadki”.
Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu przedszkolaków wprowadziło wszystkich w nadchodzący świąteczny i magiczny czas. Świąteczny nastrój podkreślały starannie dobrane stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa dekoracja sceny. Mali aktorzy z wielkim przejęciem i zaangażowaniem wygłaszali swoje role.
Był to niezwykle radosny czas, umilony wspólnym kolędowaniem.
Bardzo dziękujemy za ogrom pracy i serca jakie włożyły w występ przedszkolaki z grupy „Niedźwiadki”, ich panie, a także wszystkie osoby pomagające w przygotowaniu tego wydarzenia!
W środę 18 grudnia odbył się coroczny kiermasz świąteczny. Główny korytarz przedszkola zmienił się w kolorowy targ pełen artystycznych ozdób. Większość prac została przygotowana przez dzieci w ramach konkursu pt.: ,,Najpiękniejsza ozdoba Bożonarodzeniowa”. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania i liczny udział w wydarzeniu.
Dzieci we wszystkich grupach z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy wysłuchały opowieści o tym, jak św. Mikołaj przygotowywał się do Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki dowiedziały się, że św. Mikołaj jest świetnym sportowcem – potrafi zjeżdżać z wysokiej ośnieżonej góry na nartach. Jest też z Mikołajem żartownisiem – podczas pakowania zabawek sam wskoczył do pudełka świątecznego…ho ho ho! Ale zabawa! – wołał św. Mikołaj. Tego wieczoru św. Mikołaj wraz z pomocnikami elfami ciężko pracowali. Dzięki szybkim reniferom Rudolfowi i Lizaczkowi, św. Mikołajowi udało się rozwieść wymarzone prezenty wszystkim dzieciom na całym świecie!
Kilka lat temu każda sala w naszym przedszkolu otrzymała stałą, leśną nazwę. Z czasem powstało logo każdej grupy, które można było zauważyć na stronie internetowej naszego przedszkola. Projekt zakładał zamontowanie nazw grup na drzwiach do wszystkich sal dydaktycznych. Dodatkowo na wyremontowanej klatce schodowej umieszczono podświetlone logo przedszkola. Mamy nadzieję, że realizacja tego projektu spodoba się dzieciom i rodzicom. Pracownikom przedszkola podoba się bardzo.
W ramach programu „Kulturalny Przedszkolak” dzieci obejrzały przedstawienie pt.:”Bałwanek – strażnik zimy” w wykonaniu aktorów Agencji Teatralnej „Vena”. Przedszkolaki poznały historię bałwanka, który zawstydzony brakiem marchewkowego nosa, ukrył się przed całym światem i przestał wypełniać obowiązki strażnika zimy. Zasmucone zwierzęta, a zwłaszcza miś, przyszły z pomocą przyjacielowi. Radości było co niemiara, kiedy udało się przywołać zimę, a przyroda mogła udać się na zasłużony odpoczynek.
- „Bałwanek -strażnik zimy”
- „Bałwanek -strażnik zimy”
- „Bałwanek -strażnik zimy”
- „Bałwanek -strażnik zimy”
- „Bałwanek -strażnik zimy”













































































