Przedszkole nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie

Zajęcia dla ukraińskich dzieci w ich ojczystym języku

22 marca odbyły się zajęcia dla ukraińskich dzieci z naszego przedszkola w ich ojczystym języku. Zajęcia poprowadziła p. Alena – prywatnie mama jednego z dzieci uczęszczających do naszego przedszkola, zawodowo – nauczycielka wychowania przedszkolnego w Ukrainie, obecne jak wielu jej rodaków przebywająca w Polsce. Możliwość wypowiedzenia się w swoim własnym języku, posłuchania o najważniejszych symbolach narodowych swego państwa oraz czas na zabawę ze swymi kolegami-rodakami były dla dzieci bardzo pozytywnym przeżyciem – uśmiech nie schodził z ich twarzy i od razu nawiązały nić porozumienia i sympatii z p. Aleną. Cieszymy się, że jako placówka edukacyjna możemy służyć także ukraińskim dzieciom w czasie, kiedy są daleko od swego kraju. Wyrażamy ogromne podziękowania dla pani Aleny za jej wizytę i gotowość dalszej współpracy.

Ułatwienia dostępności