Przedszkole nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie

Warsztaty: Długopis 3D, Kuchnia Molekularna, Robot X-KIT

Kuchnia Molekularna

Za nami kolejny tydzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Wszystko za sprawą niezwykle interesujących warsztatów zorganizowanych przez Radę Rodziców.

W poniedziałek 13 maja w grupach 5-latków odbyły się warsztaty „Długopis 3D”, które umożliwiły dzieciom „rysowanie w powietrzu”. W trakcie zajęć powstały piękne prace przestrzenne. Długopisy 3D są doskonałym sposobem na rozwój wyobraźni przestrzennej i kreatywności oraz wydłużenie czasu koncentracji uwagi.

 

W środę 15 maja grupy najmłodsze: 3 i 4-latków odwiedziło Bajkowe Laboratorium https://bajkowe-laboratorium.pl/. Pod okiem prowadzącego dzieci odkryły tajemnice kuchni molekularnej poznając właściwości i zastosowanie ciepłego azotu i suchego lodu. Warsztaty kuchni molekularnej to okazja do rozbudzania zainteresowań kulinarno–chemicznych. Spotkanie było bardzo efektowne i „smaczne”!

 

Dla sześciolatków przygotowano również niezwykle interesujące warsztaty. W piątek 17 maja dzieci z grup najstarszych poznały robota X-KIT. Robotyka X-KIT to połączenie technologii druku 3D z programowaniem. Na warsztatach pojawiły się wydrukowane w 3D części pojazdu, które należało samodzielnie złożyć i ożywić za pomocą języka programowania. W trakcie zajęć sześciolatki poznały wiele wiadomości o nietoperzach oraz miały okazję rozwijać umiejętności społeczne pracując w grupach.

 

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie warsztatów. W najbliższym czasie czekają dzieci kolejne atrakcje, które bez wątpienia niosą ze sobą walory edukacyjne.

Ułatwienia dostępności