Tajemnicza wizyta św. Mikołaja – w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

W pewną grudniową noc, w tajemniczych okolicznościach, pojawił się w naszym przedszkolu św. Mikołaj. Zostawił dla dzieci duży, czerwony worek z prezentami oraz list.

W liście św. Mikołaj pyta dzieci, czy lubią oglądać książki i czy lubią słuchać, kiedy rodzice i nauczyciele w przedszkolu czytają im książki? Wszystkie przedszkolaki zgodnie i głośno odpowiedziały, że tak!

W worku dzieci znalazły nowe książki, pięknie ilustrowane, opowiadające o ciekawych przygodach zabawnych bohaterów (zwierząt i dzieci).
Dalej w liście czytamy, że te książki – są wspólne – dla całej grupy. Święty Mikołaj poprosił też dzieci, by o nie dbały, zawsze odkładały je równiutko na półki i nie zaginały kartek…:)
Prosi też rodziców i nauczycieli w przedszkolu, aby czytali dzieciom  20 minut – codziennie!

Na końcu listu św. Mikołaj obiecuje, że wkrótce osobiście pojawi się w przedszkolu z niespodzianką…

Dzieci pięknie podziękowały św. Mikołajowi, a potem z wielkim zainteresowaniem, ciekawością i uśmiechem na twarzy oglądały nowe książki…

Nowości wydawnicze (250 książek), które trafiły do kącików czytelniczych w każdej grupie, zostały zakupione w ramach  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, na ten cel przeznaczano 1680 zł z otrzymanej dotacji.

Ułatwienia dostępności