Przedszkole nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie

Konkurs recytatorski „Kocham poezję” – eliminacje

Przedszkolaki i nauczyciele podczas konkursu recytatorskiego

W środę 15 marca odbyły się w naszym przedszkolu eliminacje do dzielnicowego konkursu recytatorskiego „Kocham poezję”. W konkursie wzięło udział 32 dzieci z grup 5-6 latków. Dzieci pięknie recytowały wiersze swoich ulubionych autorów m.in. J. Brzechwy, J. Tuwima, A. Frączak, A. Fredro, D. Wawiłow. Wydarzenie zorganizowały i poprowadziły panie Iwona i Zosia.  Logopedki przygotowały także dla dzieci niespodziankę. Pani Zosia zaprezentowała swój ulubiony łamaniec językowy „Japony”, którego nauczyła się w dzieciństwie od babci, a  p. Iwonka wspólnie z wybranymi dziećmi przedstawiła wiersz „Kwoka” J. Brzechwy. W przerwie podczas obradowania jury,  dzieci wraz z p. Justynką mogły potańczyć w rytm znanych piosenek. Na zakończenie p. Dyrektor podziękowała dzieciom za wspaniałe występy, pogratulowała zwycięzcom, a także pozostałym uczestnikom konkursu.

W kategorii 5-latków zwyciężyły:

Zosia z grupy Pszczółki za wiersz „Kotostrofa”,  A. Frączak

Michalina z grupy Żabki za wiersz „Żaba”, J. Brzechwy

W kategorii 6-latków zwyciężyli:

– Lena z grupy Kropelki za wiersz „Gadatliwe żabki” T. Śliwiaka

– Jaś z grupy Sówki za wiersz „Na straganie” J. Brzechwy

Zwycięzcy będą reprezentować nasze przedszkole w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 21 marca w sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Rembertowie.

Zosi, Michalinie, Lenie i Jasiowi życzymy powodzenia!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody niespodzianki – książki z wierszami D. Wawiłow (w części sfinansowane ze środków Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy).

Gorąco zachęcamy rodziców do wspólnego czytania wierszy i uczenia się ich na pamięć!

Ułatwienia dostępności