Przedszkole nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie

II edycja Bajeczni Adwokaci 2024

II edycja Bajeczni Adwokaci 2024

W czerwcu nasze przedszkole już po raz drugi wzięło udział w akcji edukacyjnej promującej zawód adwokata, w ramach której adwokatki Pani Kinga Obrębska – Czyż oraz Pani Anna Porębska (mamy dzieci z naszego przedszkola) przeczytały 5-latkom i 6-latkom nową bajkę pt. „Leśne sprawy Misi Adwokatki czyli guma do żucia w mrowisku, wysypisko pod hotelikiem i kradzież jeziora” przygotowaną na zamówienie Naczelnej Rady Adwokackiej i Fundacji Adwokatury. Książka otrzymała patronat honorowy Rzecznika Praw Dziecka Moniki Horny-Cieślak.

Podczas spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną, porozmawiały o zawodzie adwokata, dostały kolorowanki oraz zakładki do książki, miały również możliwość ubrać się w togę. Na zakończenie każda grupa otrzymała książkę o Misi Adwokatce. Bardzo dziękujemy Paniom adwokatkom za przeprowadzenie zajęć, poświęcony czas oraz za zaangażowanie.

Dziękujemy również Pani Arlecie Kurczyńskiej za koordynację w naszym przedszkolu II edycji akcji „Bajeczni Adwokaci”.

Ułatwienia dostępności