Przedszkole nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie

Działania integracyjne finansowane przez organizację UNICEF

przedszkolaki podczas warsztatów naukowych
Pragniemy poinformować, że kolejny już raz, korzystamy z środków przyznanych przez organizację UNICEF, która w tym roku kontynuuje współpracę z m. st. Warszawa. Granty zostały przekazane do przedszkoli, w których odsetek dzieci z Ukrainy wynosił co najmniej 5%. Dla tych placówek środki naliczone zostały dla wszystkich wychowanków, zarówno z Polski jak i z Ukrainy. Podejmowane działania i aktywności skupiać się będą na różnych formach integracji wychowanków. W ramach pierwszej transzy, przedszkole otrzymało 24 863,00 zł. Z pozyskanych środków skorzystają wszystkie grupy w naszym przedszkolu. Dzieci uczestniczyć będą w ciekawych warsztatach, wycieczkach, wyjściach do teatru i innych formach wspólnego spędzania czasu.
Bardzo dziękujemy organizacji UNICEF za wsparcie.
Przedstawiamy szczegółowy opis zajęć, w których już uczestniczyły lub będą uczestniczyć nasze przedszkolaki:

Niedźwiadki Warsztaty edukacyjne „Skarby Ukrainy”, spotkania autorskie z wykorzystaniem książeczki „Akademia dobrego wychowania”, warsztaty „Życie pszczół”.

Motylki Wyjazd do teatru Garnizon Sztuki na spektakl „Gdzie jest buteleczka”, warsztaty edukacyjne Skarby Ukrainy, warsztaty „Życie pszczół”.

Zajączki Wyjazd do teatru Garnizon Sztuki na spektakl „Gdzie jest buteleczka”, warsztaty „Życie pszczół”.

Wiewiórki Wyjazd do teatru Garnizon Sztuki na spektakl „Gdzie jest buteleczka”, spotkanie autorskie z wykorzystaniem książeczki „Akademia dobrego wychowania”, warsztaty „Życie pszczół”.

Muchomorki Warsztaty: „Życie pszczół”, „Zawód cieśla czyli Pan, który buduje domy”, „Zawód krawiec czyli jak powstają nasze ubrania”, zajęcia z sensoplastyki.

Krasnoludki  Wyjazd do teatru Baj na spektakl „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” oraz do teatru Garnizon Sztuki na spektakl „Gdzie jest buteleczka”, warsztaty „Drewno w życiu człowieka”, „Życie pszczół”.

Biedronki Wyjazd do teatru Baj na spektakl „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki”, warsztaty naukowe „Mgliste pojęcie o parze”, warsztaty: „Drewno w życiu człowieka”, „Życie pszczół”.

Sarenki Wyjazd do teatru Baj na spektakl „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” oraz do teatru Garnizon Sztuki na spektakl „Gdzie jest buteleczka”, warsztaty: „Drewno w życiu człowieka”, „Życie pszczół”.

Pszczółki Warsztaty „Życie pszczół”, zajęcia w gospodarstwie agroturystycznym „Dolina Bobrów”

Jeżyki Warsztaty „Zawód cieśla czyli Pan, który buduje domy”, zajęcia w gospodarstwie agroturystycznym „Dolina Bobrów”

Żabki     Warsztaty edukacyjne „ Skarby Ukrainy”, warsztaty „Życie pszczół”, „Zawód cieśla czyli Pan, który buduje domy”, „Zawód krawiec czyli jak powstają nasze ubrania”

Kropelki Wyjazd do Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy, warsztaty edukacyjne „Skarby Ukrainy”.

Sówki   Wyjazd do Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy, warsztaty edukacyjne „Skarby Ukrainy”.

Skrzaty Wyjazd do teatru Baj na spektakl „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki”, warsztaty edukacyjne „Skarby Ukrainy”, warsztaty naukowe „Mgliste pojęcie o parze”.

Ułatwienia dostępności