Dni Montessori w naszym przedszkolu

Wystawą poświęconą metodzie Marii Montessori rozpoczęliśmy pierwsze Dni Montessori w naszym przedszkolu. Od kilku lat jeden z naszych oddziałów pracuje po części tą właśnie metodą. Placówka dysponuje pewnym zakresem pomocy niezbędnych do realizacji edukacji właśnie w ten sposób. Ostatnie lata były także czasem regularnego szkolenia nauczycieli w zakresie tej metody, tak aby poszerzyć nasze spojrzenie na dziecko, rolę nauczyciela i sam proces edukacji, który Maria Montessori postrzegała znacznie inaczej niż nauczyciele tradycyjnej edukacji. Celem Dni Montessori jest kontynuacja tych działań. W najbliższych dniach odbędą się kolejne szkolenia personelu pedagogicznego przedszkola, zajęcia otwarte w chętnych grupach oraz warsztaty dla rodziców. Zachęcamy najpierw do zapoznania się z montessoriańską ekspozycją oraz – do pozostawienia swojej informacji w przygotowanym do tego miejscu wystawy. „Co Maria wie o Twoim dziecku?” – warto się przekonać.

W czwartek 13 stycznia grupa 13 rodziców wzięła udział w warsztatach poświęconych zastosowaniu metody Montessori w środowisku domowym oraz temu, jak szerzej i głębiej spojrzeć na dziecko.  Na zdjęciach można przeczytać inspiracje, który zrodziły się w uczestnikach po udziale w warsztatach. Relacje z zajęć dla dzieci prowadzonych metodą Montessori można znaleźć w galeriach chętnych grup.

Ułatwienia dostępności